8 motivi per scegliere Ferrero Legno
//FOCUS ON
Less is More

Less is More (Mniej znaczy więcej)

Urządzać zgodnie ze stylem minimalistycznym

less is more

Lekki, umiarkowany, racjonalny: styl minimalistyczny nie pozostawia miejsca zbytecznym ozdóbkom i niepotrzebnym pomysłom, zmierzając bezpośrednio do sedna. Esencjonalny, sprawia że przestrzeń staje się jedynym bohaterem. Poszukuje pomieszczeń swobodnych i pełnych światła. Trend minimalistyczny narodził się w latach sześćdziesiątych w Nowym Jorku i doskonale współgra z naszym nowoczesnym sposobem życia: jeśli i wy chcecie żyć zgodnie z tym stylem, wystarczy że będziecie przestrzegać kilka prostych zasad:


1. Zasada główna: przestrzeń jest głównym bohaterem. Dlatego też każdy wprowadzony do niej element powinien pełnić podkreślające ją funkcje. Unikać zbytku i wybierać, tam gdzie jest to możliwe, elementy mogące samodzielnie pełnić kilka funkcji na raz. Wygląd całości powinien być przekazem jednolitości, lekkości i umiaru. Wszystko to, co nie jest absolutnie konieczne, powinno zniknąć z zasięgu wzroku,

2. Wyposażenie wnętrz: ograniczyć do minimum ilość elementów i ukierunkować się na wyposażenie praktyczne i funkcjonalne. Przykład? W sypialni zainstalujcie obszerną garderobę, oddzieloną szklanymi drzwiami z linii Scenario, doskonałą do pomieszczenia wszystkich niezbędnych rzeczy, oraz zwykłe łóżko i dwie małe komódki. Do łazienki wybierzcie elementy zawieszane: łatwe do czyszczenia i będące przekazem niezrównanej lekkości. Drzwi? Linia Zero ze znikającą ramą pozostawia pole do popisu skrzydłu i jest wyrazem maksymalnej esencjonalności. To samo dotyczy komplanarności skrzydła w połączeniu z ramą Evoluto, gwarantującej efekt liniowości. Doskonałe w tym przypadku są również linie przesuwne, w sposób dynamiczny poszerzające przestrzeń.

3. Formy: surowe, proste, liniowe. Absolutny zakaz dla zakrzywień i zbędnych dekorów. Formy powinny być zasadnicze i geometryczne, doskonale współgrające ze sobą. Swój wybór nakieruj w dziale „Znajdź swoje drzwi” na skrzydła gładkie.

4. Kolory: odcienie naturalne, biel, czerń, neutralne odcienie beżu, szarości, piasku i brązu. Daj upust wyobraźni, ale nie przesadź.

5. Materiały: bardzo często innowacyjne, będące wynikiem doświadczeń. Zawsze esencjonalne i wywierające silne wrażenie. Z tego też powodu, FerreroLegno poświęcająca dużo uwagi rozwojowi materiałów, spośród materiałów innowacyjnych proponuje Natural Touch, szkło, poliester i wstępnie obrobione surowce.

 

© 2019 FerreroLegno - P. Iva 00666220041 - Company Info - Privacy

Concept & Design by Nitida - Powered by Blulab