8 motivi per scegliere Ferrero Legno
//focus on
Ale czy kolory są statyczne czy dynamiczne?
URZĄDŹ WNĘTRZE KOLORAMI

Czy kolory są statyczne, czy dynamiczne? ŻÓŁCIEŃ to kolor światła, zarówno zewnętrznego jak i wewnętrznego; rozświetla, odkrywa to, co było ukryte, rozprasza niepewność kryjącą się w tym, co nieznane. Aktywny.
BŁĘKIT otwiera nieograniczoną przestrzeń, w której zanurzamy się i zagłębiamy, wnosi odświeżenie lub chłód, w zależności od tonacji. Daje obserwatorowi poczucie przestrzeni. Tworzący głębię.
Błękit i żółcień nie istnieją bez siebie. Żółcień jest kolorem wyjściowym dla pomarańczu, cynobrowej czerwieni i szkarłatu, niczym słońce, które stopniowo przebarwia się na czerwony kolor. Błękit jest bazą dla niebieskawego fioletu i dla fioletu o różowym odcieniu, tak jak niebo na kresce horyzontu.
ZIELEŃ to kolor łagodności, spokoju, nie wysuwa się na pierwszy plan i nie ucieka. To miejsce, w którym działanie i wycofanie równoważą się. Stały i niezmienny.
PURPURA to dynamiczna równowaga w nieustannym poszukiwaniu samego siebie.
itten

KOŁO BARW
Praktyczna pomoc w wyszukiwaniu właściwego zestawienia. Podstawową regułą jest odkrycie relacji między barwami, aby nie popaść w dysonans poznawczy: jeżeli używamy różnych odcieni tego samego koloru, uzyskujemy harmonię, jeśli zestawiamy ze sobą kolory leżące naprzeciw siebie w kole barw, stają się one chromatycznie dopełniające i uzyskujemy w ten sposób przyjemny efekt kontrastu (na przykład w kole barw czerwień jest dopełnieniem zieleni, błękit jest dopełnieniem pomarańczu).

© 2019 FerreroLegno - P. Iva 00666220041 - Company Info - Privacy

Concept & Design by Nitida - Powered by Blulab