8 motivi per scegliere Ferrero Legno
//focus on
Architektura Hundertwassera
ARCHITEKTURA MIĘDZY CZŁOWIEKIEM A OTOCZENIEM

Kolor - harmonia między człowiekiem a otoczeniem
Architektura Hundertwassera
ferrerolegno Marzenie o architekturze, która będzie podążać za człowiekiem i wzmacniać, a nie pognębiać jego naturę, zostało zrealizowane w KunstHaus. Dzieło to, zaprojektowane przez Hundertwasserta (Wiedeń, 1928) ukazuje, do jak niewiarygodnych efektów prowadzi pragnienie gry kolorami, której celem jest stworzenie harmonii pomiędzy budynkami a człowiekiem.
KunstHaus Wien w Wiedniu to budynek zmodernizowany w niezwykły sposób. Między innymi mieści się w nim muzeum Hundertwassera. Zajmuje ono całkowitą powierzchnię 4000 m2. Na parterze znajduje się Muzeum i kawiarnia z restauracją, natomiast pierwsze i drugie piętro goszczą ekspozycję malarza, z kolei na trzecim i czwartym piętrze możemy zwiedzać ekspozycje międzynarodowe. Jednak jeszcze zanim wejdzie się tam do środka, już dziedziniec daje świadectwo tej idei - nieregularny, posiadający niezwykłą moc przekazywania człowiekowi swych naturalnych wibracji.
Dla Hundertwasserta architektura musi wznosić człowieka, nie ciemiężyć; musi być pomostem do niego samego, do jego duszy, nie może go ujarzmiać w sztywnych strukturach. Oto dlaczego jego architektura jest bastionem chroniącym przed prostymi liniami i ostrymi krawędziami, przed sztywną geometrią nowoczesnej architektury. Pozostańmy w Wiedniu. U zbiegu ulic Lowengasse i Kegelgasse wznosi się Hundertwasserhaus - kompleks 50 mieszkań, stworzony przez malarza na zlecenie wiedeńskich władz miejskich. Nie znajdziemy tu ostrych kantów. Pomiędzy dwoma gmachami zwieńczonymi spiczastymi kopułami w formie minaretu znajdują się wiszące ogrody zaaranżowane na tarasach, a każdy z mieszkańców ustalił z projektantem projekt własnej części fasady. Ekologia, fantazja, operowanie kolorem w architekturze stają się zwycięską alternatywą dla tradycyjnych szablonów i architektury akademickiej.
ferrerolegno

© 2019 FerreroLegno - P. Iva 00666220041 - Company Info - Privacy

Concept & Design by Nitida - Powered by Blulab