8 motivi per scegliere Ferrero Legno
//focus on
Kolor we wnętrzach
Chromoterapia

 

Kolor we wnętrzach Czerwony ze złości, biały ze strachu... zielono mi w głowie! W paru słowach wyraża się bogatą treść... ale nie tylko. Stosując te wyrażenia funkcjonujące w języku potocznym, podkreśla się także związek istniejący pomiędzy kolorem a stanem ducha. Pomówmy o tym: jaki wpływ ma kolor na naszą psyche? Czy możemy odnieść się do jakiejś obiektywnej koncepcji? Problem jest złożony, ale wart uwagi. ferrerolegno
KOLOR - POMIĘDZY MĄDROŚCIĄ A NAUKĄ
Zgodnie z ludową mądrością i tradycją uczucia i kolory idą ze sobą w parze. To samo zdaje się również poświadczać nasze ciało - ludzka twarz ulega ciągłym zmianom kolorystycznym. Kiedy jesteśmy odprężeni, ma różowy kolor; czerwony, gdy jesteśmy źli; żółtawy, kiedy coś nas trapi. Także dobre i złe samopoczucie objawiają się poprzez kolor naszego ciała: kolor różowy to sygnał dobrego samopoczucia; czerwony wskazuje na wysokie ciśnienie; blady - chłód; siny - brak tlenu we krwi; żółty - żółtaczkę.
Jednak jeszcze mocniej potwierdzają to badania naukowe. Dzisiaj jest już udowodnione, że kolor może wywołać zmiany w układzie tętniczym (serce, krew, oddychanie); na przykład po wyświetleniu niebieskiego koloru następuje zwolnienie rytmu serca, natomiast przyspieszenie obserwuje się na skutek zmiany koloru na szkarłatną czerwień.
Kolor, uczucia i aktywność fizyczna są więc ściśle ze sobą związane, nie mogą o tym zapominać osoby głowiące się na wyborem czarnej lub niebieskiej farby do salonu, a także ci wszyscy, którzy zajmują się zawodowo urządzaniem wnętrz.

© 2019 FerreroLegno - P. Iva 00666220041 - Company Info - Privacy

Concept & Design by Nitida - Powered by Blulab