Glossario Porte Ferrero Legno

Glosariusz

Od A do Z, aby wiedzieć jeszcze więcej

W świecie FerreroLegno szczegóły nie są drobiazgami, a słowa nie są zwykłym zlepkiem liter, ale pojęciami opisującymi konkretne innowacje, pełniące odpowiednią funkcję.

Ten obszerny glosariusz jest dedykowany Tobie, ponieważ chcesz przekraczać granice i być zawsze na bieżąco. Przy jego pomocy zobaczysz, co kryje się za każdymi drzwiami FerreroLegno.

Jak są zbudowane drzwi

Elementi di una porta

Skrzydło

W języku potocznym ono właśnie jest nazywane "drzwiami". Może być wykonane z drewna, a do jego realizacji mogą być zastosowane różne rozwiązania.

Listwy wykończeniowe

Podłużne elementy tworzące swoistą ramę wokół skrzydła; kryją połączenia pomiędzy ościeżnicą, przeciwościeżnicą i ścianą.

Framuga lub przeciwościeżnica

Struktura wykonana z drewna iglastego, montowana we wnęce w ścianie, wzdłuż całego otworu przygotowanego pod montaż drzwi.

Ościeżnica

Zasadniczy element nowoczesnych drzwi; składa się ze słupków (profili pionowych) i poprzecznej belki (poziomego elementu umieszczanego u zwieńczenia ościeżnicy).

Zawiasy

łączą skrzydło z ościeżnicą, od nich zależy kierunek otwierania. Mogą być widoczne lub ukryte. Niektóre modele drzwi są dwustronne, czyli umożliwiają ustalenie kierunku otwierania w momencie obsadzania, bez zdejmowania listew wykończeniowych czy innych części ościeżnicy. Najnowocześniejsze zawiasy są gwintowane i regulowane, czyli pozwalają na regulację skrzydła w wysokości, głębokości i szerokości.

Certyfikaty

Gwarancja jest ważna przez dwa lata i obejmuje wszystkie komponenty tworzące drzwi, łącznie z zawiasami i zamkiem. Certyfikat ISO 9001 i ISO 14001 gwarantuje jakość wszystkich, nieustannie doskonalonych procesów produkcyjnych. (…)

Wymiary

Standardowe wymiary to około 70 cm szerokości dla drzwi montowanych w wejściach zapasowych i służbowych, oraz 80 cm dla wszystkich innych pomieszczeń. Standardowa wysokość to 200/210 cm, natomiast typowa grubość wynosi średnio 10 cm. Wymiary, jakie należy podać kupując drzwi, to wysokość, szerokość i głębokość (grubość ściany). Odległości muszą być wymierzone po zainstalowaniu framugi, po ułożeniu podłogi i po zakończeniu prac wykończeniowych ścian (muszą być już położone płytki w łazience czy kuchni). Ponadto należy podać kierunek otwierania (sugerujemy, aby w przypadku drzwi przylgowych ze skrzydłem wybierać kierunek, w którym skrzydło otwiera się do prostopadłej ściany, znajdującej się najbliżej wejścia; w takim przypadku odległość między skrzydłem a ścianą może wahać się w przedziale od 8/10 cm do 70 cm - pozwoli to na ustawienie szafy w miejscu za drzwiami). (…)

Uszczelki

elastyczne elementy o okrągłym przekroju, wykonane z gumy lub PCV; są umieszczane na wcisk, bez użycia klejów, w odpowiednich gniazdach, zazwyczaj w wewnętrznej przyldze ościeżnicy. FerreroLegno oferuje system Silent System , pozwalający na amortyzowanie uderzeń wywołanych zderzeniem przylgi z ościeżnicą; dodatkowo pełni on funkcję izolacji dźwiękowej oraz uszczelnienia termicznego, zapobiega także przedostawaniu się pyłów i kurzu. (…)

Drzwi przylgowe

tradycyjne drzwi; mogą być jedno lub dwuskrzydłowe, gładkie lub z paneli, ślepe lub przeszklone. Ze względu na kierunek otwierania dzielą się na lewe i prawe. Drzwi dwukierunkowe umożliwiają dokonanie wyboru kierunku otwierania w momencie ich obsadzania.

Drzwi harmonijkowe

Ten rodzaj drzwi jest stosowany w sytuacjach, kiedy brak wystarczająco dużo miejsca na pełne rozwarcie skrzydła. Panele podczas otwierania nakładają się na siebie zmniejszając gabaryty. Ze względu na kierunek otwierania dzielą się na lewe i prawe. FerreroLegno proponuje dwie specjalne kolekcje poświęcone takiemu modelowi drzwi: Indue i Modula.

Details

Drzwi szklane

Drzwi przeszklone ze skrzydłami z tafli szklanej występują w wersji z profilem lub jako bezprofilowe. W przypadku drzwi osadzonych w aluminiowych profilach, poprzez umieszczenie poprzecznych szprosów, które dzielą powierzchnię przeszklenia na 2/3/4 części, istnieje możliwość stworzenia nowych i sugestywnych wariantów. Wszystkie szkła FerreroLegno są hartowane zgodnie z normą PN EN 12150 _ 1

Detail

Drzwi przesuwne

Przesuwanie może być w ścianie, po zewnętrznej płaszczyźnie ściany lub niewidoczne. W przesuwanych drzwiach chowanych skrzydło przesuwa się w przeciwościeżnicy wbudowanej w ścianie. Modele FerreroLegno mogą być przesuwne chowane w ścianie (Rolling Scrighi), niewidoczne (Rolling Prima), otwierane po zewnętrznej płaszczyźnie ściany (Rolling Magic).

Detail

Drzwi zlicowane ze ścianą

Drzwi zlicowane idealnie “wtapiają się” w ścianę: ich ościeżnica jest zupełnie niewidoczna, a skrzydło zamyka się na równi ze ścianą. FerreroLegno stworzyła system Zero, który dostępny jest w wielu wykończeniach.

Detail

Karta produktu

Jest dołączana do produktu w momencie zakupu i musi zawierać nazwę prawną oraz handlową wyrobu, nazwę i markę producenta, informacje o ewentualnej zawartości substancji mogących oddziaływać szkodliwie na człowieka lub środowisko, a także informacje o zastosowanych materiałach i metodach obróbki oraz instrukcje i wskazówki dotyczące użytkowania i środków ostrożności. (…)

Dettaglio

śruby

nawet najmniejsze detale mają fundamentalne znaczenie. śruby muszą odznaczać się dobrą jakością, aby zapewnić wytrzymałość na obluzowywanie, wywołane używaniem, oraz na utlenianie i rdzewienie. (…)

FerreroLegnoTechnical Details

Okleinowanie Total System 4

Przylgi boczne i górna są pokrywane tym samym rodzajem drewna, z którego wykonuje się panel. Dolna krawędź zostaje wykonana z ABS-u, który zabezpiecza ją przed wgnieceniami oraz wchłanianiem wilgoci z podłogi.

Szyby

Szyby są hartowane zgodnie z normą UNI EN 12150-1. Etykietka jest formą certyfikatu i gwarancji, że zostały one zamontowane na drzwiach przez Ferrerolegno zgodnie z zasadami sztuki. Przy dostawie należy sprawdzić czy na szybach w waszych drzwiach znajduje się taka etykietka.

Detail

Szczegóły techniczne

Karta kolorów FerreroLegno obejmuje 16 kolorów dla lakierów matowych, dla lakierów z połyskiem oraz dla wykończenia typu Trame. Biały, Kremowy i Pekińska Czerwień to kolory firmowane FerreroLegno, pozostałych 13 kolorów należy do palety RAL.

Detail

Lakierowanie z połyskiem

Lakierowanie metodą FerreroLegno to cykl, na który składa się nakładanie sześciu warstw parafinowanego poliestru z pigmentami; pomiędzy nałożeniem każdej kolejnej warstwy wyrób jest pozostawiony do przeschnięcia na specjalnie określony czas; taka metoda gwarantuje uzyskanie doskonałego efektu, zarówno pod względem pełni, połysku i twardości, a także zapewnia utrzymanie pierwotnych właściwości warstwy lakieru, pomimo upływającego czasu oraz odporność na działanie czynników chemicznych, zdecydowanie przewyższającą produkty na bazie poliuretanu. Wykończenie lakierowane z połyskiem jest dostępne w 16 kolorach z karty kolorów FerreroLegno.

Detail

Paleta kolorów RAL FerreroLegno

Paleta kolorów RAL FerreroLegno pozwala na wybór matowych wykończeń w ponad 200 odcieniach.

Detail

Frezowanie

Frezowanie to szczególny rodzaj zdobienia, który pozwala uzyskać efekt wizualny, gdzie panel i nakładka dekoracyjna są utrzymane na tym samym poziomie, a frezowane linie tworzą gamę motywów dekoracyjnych.

Detail

System Konstrukcyjny / Vera

Dzięki zastosowaniu specjalnie opracowanego przez FerreroLegno systemu konstrukcyjnego nakładka dekoracyjna jest mocowana do skrzydła bez zastosowania tradycyjnych ramek montażowych. Głębokość sztukaterii podkreśla trójwymiarowy efekt drzwi tworząc efektowną grę światłocieni, która dodatkowo akcentuje wyrafinowany styl architektoniczny.

Detail

System Konstrukcyjny / Suite / Kévia

Sztukaterie w poszczególnych liniach uzyskuje się poprzez zastosowanie techniki frezowania. Dzięki tej szczególnej technice uzyskuje się efekt wizualny, gdzie panel i nakładka dekoracyjna są utrzymane na tym samym poziomie. Technika frezowania polega na formowaniu płytkich reliefów skomponowanych przez układ ozdobnych linii, których urok jest wydobywany przez światło wypełniające dane pomieszczenie.

Detail

System Konstrukcyjny / Yncisa

Ten bogaty w warianty zabieg estetyczny jest uzyskiwany prostymi środkami - kluczową rolę gra pewien rodzaj grafitu. Drzwi z tej kolekcji są połączone zdobieniem wykonanym w technice reliefu; motywy wyróżniają się bogactwem prostych i wyczyszczonych form.

Detail

System Podwójne szkło

System Podwójne Szkło to nowa technologia wprowadzona przez FerreroLegno, stosowana dla drzwi wewnętrznych, dzięki której dostęp do waszych pomieszczeń będzie miało tylko światło. Szyby stosowane przy realizacji systemu są hartowane zgodnie z normą UNI EN 12150-1.

Detail

Ościeżnice

FerreroLegno oferuje 10 różnych rodzajów ościeżnic.

Detail

System Zero

Zero to innowacyjny system oferowany przez firmę FerreroLegno zlicowany ze ścianą. W systemie Zero ościeżnica jest ukryta: na widoku pozostaje wyłącznie skrzydło, które idealnie wtapia się w powierzchnię ściany. Dostępne wykończenia: Orzech włoski Touch, Dąb naturalny Touch, Surowe, Lakierowane na połysk z poliestru, Ecorovere brąz, Nut, Złoty, Szary, Biały, Cremy, Czerwień pekińska, Trame i Ral.

Detail

Systemy przesuwania

Rolling Scrighi: system umożliwiający przesuwanie skrzydła  chowanego w ścianie; dostępny dla wszystkich modeli drzwi. Rolling Prima: system umożliwiający przesuwanie skrzydła po zewnętrznej płaszczyźnie ściany; dostępny dla wszystkich modeli drzwi. Rolling Magic: system umożliwiający przesuwanie skrzydła po zewnętrznej płaszczyźnie ściany  z widoczną  lub niewidoczną szyną: poproś sprzedawcę o listę modeli, dla których jest on dostępny

Detail

Wersja Cristal

Cristal to system drzwi przeszklonych idealnie pasujący do wszystkich modeli drzwi i ościeżnic FerreroLegno. Rozwiązanie Cristal spełnia wymogi zarówno z punktu widzenia estetyki jak i funkcjonalności; jest dostępne w wersji z i bez profilu aluminiowego, ze skrzydłem uchylnym lub przesuwnym od strony zewnętrznej lub wewnętrznej ściany.

Detail

Sylent System

Silent System to gumowa uszczelka o niezwykłej skuteczności; dzięki jej zastosowaniu uzyskuje się doskonały efekt wyciszający, drzwi doskonale przylegają na całej powierzchni futryny, a dodatkowo uszczelka może być dostarczona w kolorze dobranym do barwy drewna, z którego zostały wykonane drzwi; do jej zakładania stosowana jest specjalna technologia, a surowiec, z którego została wykonana, wyróżnia się wysoką elastyczności i miękkością.

Texture Trame

Texture Trame to specjalny rodzaj wykończenia, na który składa się proces szczotkowania drewna i nakładania lakieru pozostawiającego otwarte pory.

Detail

© 2019 FerreroLegno - P. Iva 00666220041 - Company Info - Privacy

Concept & Design by Nitida - Powered by Blulab